zajímavé odkazy

 

 

 

MAPA LETECKÉHO PROVOZU - na této adrese můžete pozorovat reálný letecký provoz, který se dějě nad Vašimi hlavami. Kliknutím na konkrétní letadlo na mapě se vykreslí na obrazovce dráha letu, a v levé tabulce si můžeme přečíst údaje jako například číslo letu, typ letadla, společnost které letadlo patří, polohu GPS, výšku letu v metrech i ve stopách, rychlost letadla, úhel zatáčení, radar který letadlo zachytil a také odkud a kam letadlo letí.

 

POVODÍ MORAVY - STAVY, PRŮTOKY, ÚHRNY SRÁŽEK, JAKOST - na těchto stránkách uvidíte aktuální průtoky na řekách povodí Moravy(včetně povodňového stupně), dále zajímavé detailní informace o nádržích včetně jakosti a teploty vody a také informace o úhrnu srážek v oblasti.

 

PANORAMATICKÉ FOTOGRAFIE - více než 6000 panoramatických fotografií z celého světa.

Doporučujeme: LONDÝN, PRAHA, KNIHOVNA STRAHOV

 

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKY - různá místa České republiky a zahraničí zobrazené pomocí nejmodernějších zobrazovacích technologií - virtuálních prohlídek, které jsou pomocí GPS propojeny se satelitní mapou. Virtuální prohlídka je speciální fotografie, která zobrazí prostor v maximální zorném úhlu 360 x 180 stupňů. Vidíte tak vše kolem Vás, nad i pod Vámi.

 

TRANSSIBIŘSKÁ MAGISTRÁLA - Transsibiřská magistrála jako nejdelší železniční trať na světě nabízí hodně netradičních zážitků. Pokud byste ji chtěli vidět na vlastní oči, můžete tak nejprve učinit na nečisto.Tento web umožňuje projet si trať, tak jako kdybyste seděli přímo ve vlaku.Samozřejmě celou cestu nemusíte absolvovat, ale je možné si vybrat pouze pro vás zajímavé úseky – například Bajkalské jezero, průjezd stepí nebo přejezdy přes řeky Amur či Jenisej. Lze udělat i zastávky a prohlédnout si podrobněji některá místa. Například je možné se zastavit v Jekatěrinburgu a udělat si virtuální procházku městem nebo si prohlédnout ropovod v Ťumeni.

 

KATASTR NEMOVITOSTÍ - na tomto webu je možné přistupovat k datům katastrálního úřadu on-line. Můžete vyhledávat jak podle konkrétního čísla parcely, adresy nemovitosti, nebo přímo kliknutím na mapě.

 

HISTORICKÉ FOTOMAPY - chcete se podívat , jak vypadalo vaše město či vesnice v roce 1949 - 1955 s ptačí perspektivy?

 

JÍZDNÍ ŘÁDY - vlaky, autobusy, letadla

 

NOČNÍ SNÍMEK ZEMĚKOULE - klikni pro zvětšení

 

FILMOVÁ DATABÁZE - nejobsáhlejší filmová databáze

 

DATABÁZE KNIH - velmi obsáhlá databáze knih (žebříčky, hodnocení, recenze...)